O mnie

Nazywam się Marzena Mieszkowicz. Jestem autorką Poradnika Logopedycznego

Z wykształcenia: oligofrenopedagog, neurologopeda (afazjolog i surdologopeda), terapeutka metody Alfreda Tomatisa oraz EEG Biofeedback, nauczyciel dyplomowany, menedżer oświaty, ekspert ds. awansu zawodowego województwa mazowieckiego.

Jestem autorką publikacji logopedycznych i pedagogicznych. Swoją wiedzą i doświadczeniami zawodowymi dzielę się na konferencjach naukowych i metodycznych o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Posiadam Certyfikat Terapeuty Mowy. Mam bogate doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami sprzężonymi: z autyzmem, mózgowym porażeniem dziecięcym, upośledzeniami umysłowymi różnego stopnia i zaburzeniami zachowania. Od wielu lat zajmuję się także osobami dorosłymi z afazją i dyzartrią (po udarach, wylewach, wypadkach komunikacyjnych).

Od 1995 roku prowadzę prywatny Specjalistyczny Gabinet Logopedyczny w Płocku, gdzie stosuję stymulację audio-psycho-lingwistyczną według metody A. Tomatisa oraz treningi EEG Biofeedback.

Moim przewodnim mottem zawodowym jest krótka, prosta w swej treści myśl: „jeżeli ktoś nie mówi, to wcale nie znaczy, że nie ma nam nic do powiedzenia”, stąd największą pasją zawodową stało się poznawanie, tworzenie i popularyzowanie wspomagającej i alternatywnej komunikacji (AAC). Od wielu lat specjalizuję się w problematyce zaburzeń komunikacyjnych u osób z wieloraką niepełnosprawnością. Nieustająco czynię poszukiwania w zakresie dostosowania stanowiska komputerowego oraz oprogramowania terapeutyczno-edukacyjnego i komunikacyjnego do potrzeb osób niepełnosprawnych, a w szczególności osób niemówiących. Dziś nie wyobrażam sobie rewalidacji, reedukacji i terapii logopedycznej bez możliwości wykorzystywania komputera i zamierzam przekonać o tym czytelników Poradnika Logopedycznego.

Stroną techniczną: edytorsko-graficzną zajmował się Arcan (Grzegorz D.). To dzięki niemu krok po kroku powstawał mój serwis. DZIĘKUJĘ ;-)

O sobie mówi skromnie...

Urodziłem się i wychowałem na Pomorzu. Ukończyłem kilka szkółek i jakieś tam studia (wydział mechaniczny). Zawodowo zajmuję się projektowaniem konstrukcji z drutu, rur i blachy, a od czasu do czasu bawię się w naprawianie komputerów w swojej firmie. Moim konikiem jest fotografia i ogólnie pojęta grafika komputerowa.

W czasie wolnym, by nie zwariować, zajmowałem się prowadzeniem tego Poradnika - od strony technicznej.

Dziękuję Arcan za współpracę i poświęcony czas.

Jeśli chcesz

podzielić się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniami napisz do mnie. Proszę o uwagi, sugestie i ciekawe propozycje nowych tematów. Dołożę wszelkich starań, by pozyskać i opublikować interesujące materiały.

Uwagi

Na stronach Poradnika zamieszczane są grafiki i zdjęcia, które stanowią materiał ilustracyjny do artykułów. Pochodzą one z Internetu oraz ze zbiorów własnych autorów publikacji.

W miarę swoich możliwości dbam o staranność i poprawność merytoryczną zamieszczanych publikacji, ale nie ponoszę odpowiedzialności za treści artykułów innych autorów.

Losowe zdjęcia

Informacje

Poradnik Logopedyczny to interdyscyplinarny serwis, który powstał w 2002 roku z myślą o wszystkich zainteresowanych problematyką logopedyczną i dziedzinami pokrewnymi logopedii oraz pedagogiki specjalnej. Celem serwisu jest udostępnienie wiedzy w zakresie profilaktyki logopedycznej, pomoc we wczesnym rozpoznaniu wad i zaburzeń mowy oraz zaburzeń rozwojowych, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów terapeutycznych, edukacyjnych i wychowawczych dotyczących osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Marzena Mieszkowicz

Specjalistyczny Gabinet Logopedyczny
ul. Baczyńskiego 3 / 71
09-409 Płock

oligomarzka@o2.pl

+48 (24) 266 91 54