Metody i formy terapii

Poradnik Logopedyczny » Gabinet » Metody-i-formy-terapii

METODY i FORMY TERAPII

  • Metoda A. Tomatisa - kształtowanie wrażliwości słuchowej, uwagi słuchowej i lateralizacji. więcej »
  • EEG-Biofeedback - nowoczesna metoda treningu mózgu, która pozwala zwiększyć potencjał umysłowy, dzięki czemu można uzyskać lepsze wyniki w szkole, w sporcie i muzyce oraz w pracy zawodowej (poprawa koncentracji, motoryki, obniżenie napięcia emocjonalnego, stresu). więcej »
  • Stymulacja logopedyczna – ćwiczenia oddechowo-fonacyjne, treningi słuchowe, masaże z zastosowaniem elektronicznych urządzeń: Stymulatora Logopedycznego i Wibratora Logopedycznego.
  • Stymulacyjna terapia ustno-twarzowa według koncepcji Castillo Moralesa argentyńskiego lekarza rehabilitanta - rehabilitacja w zakresie twarzy i jamy ustnej.
  • Wspomagająca i alternatywna komunikacja (AAC) – dostosowanie i nauka wybranej strategii porozumiewania się osób z poważnie zaburzoną komunikacją i osób niemówiących (afazje, autyzm, mózgowe porażenie dziecięce i innych), za pomocą komunikatorów elektronicznych i alternatywnych multimedialnych programów komunikacyjnych (np. Boardmacker, Clicker 4, Clicker 5, SymWord). Zastosowanie Ułatwionej Komunikacji (tablice literowe, tablice komputerowe - dynamiczne).
  • Treningi z wykorzystaniem multimediów do zabawy, nauki, pracy i porozumiewania się za pomocą nowoczesnych rozwiązań technologii informatycznej (switch`e, alternatywne klawiatury, wskaźniki nagłowne, pomoce specjalne, programy aktywizujące oraz komunikacyjne do porozumiewania się za pośrednictwem komputera). Praca przy stanowisku komputerowym dostosowanym indywidualnie do aktualnych potrzeb osoby niepełnosprawnej.
  • System BlueWatcher z grą biofeedback Luftballon.
  • Echokorekcja za pomocą aparatu Toniecho oraz echokorekcyjnych programów multimedialnych.
  • Psychorelaksacja (stosuję urządzenie zwane Psychorelaksometrem) oraz treningi Schultza i Jacobsona

Foto galeria:

Losowe zdjęcia

Informacje

Poradnik Logopedyczny to interdyscyplinarny serwis, który powstał w 2002 roku z myślą o wszystkich zainteresowanych problematyką logopedyczną i dziedzinami pokrewnymi logopedii oraz pedagogiki specjalnej. Celem serwisu jest udostępnienie wiedzy w zakresie profilaktyki logopedycznej, pomoc we wczesnym rozpoznaniu wad i zaburzeń mowy oraz zaburzeń rozwojowych, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów terapeutycznych, edukacyjnych i wychowawczych dotyczących osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Marzena Mieszkowicz

Specjalistyczny Gabinet Logopedyczny
ul. Baczyńskiego 3 / 71
09-409 Płock

oligomarzka@o2.pl

+48 (24) 266 91 54