Cennik usług

Poradnik Logopedyczny » Gabinet » Cennik usług

Rejestracja pacjentów odbywa się telefonicznie: (24) 266 91 54

Diagnoza trwa ok. 60 minut i wymaga obecności rodziców lub opiekuna.

Czas trwania zajęć terapeutycznych wynosi 45-60 minut.

Koszt diagnozy oraz sesji terapeutycznej (45 - 60 min) – 60 zł

Wszelkie dokumenty, opinie, zaświadczenia sporządzam nieodpłatnie.

Udzielam pomocy w uzyskaniu dofinansowania kosztów w przypadku długoterminowej terapii logopedycznej dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej, dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

W pracy terapeutycznej stosuję działania wielozakresowe dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości pacjenta.

W diagnozie i terapii wykorzystuję specjalistyczne oprogramowanie multimedialne, a w przypadku osób niemówiących (autystycznych, z afazją i in.) specjalne programy komunikacyjne oraz aktywizujące, a także komputerowe urządzenia peryferyjne: switche, nakładkowe klawiatury alternatywne oraz IntelliKeys, TrackBall, Comfy i inne.

Stosuję w praktyce metody: Alfreda Tomatisa, EEG-Biofeedback, Castillo Moralesa, reedukacji, psychorelaksacji (stosuję urządzenie zwane Psychorelaksometrem) oraz treningi Schultza i Jacobsona. W pracy korekcyjnej wykorzystuję Stymulator Logopedyczny, Wibrator Logopedyczny, a z osobami jąkającymi się stosuję elektroniczne urządzenie zwane Echokorektorem (Toniecho) oraz komputerowe programy echokorekcyjne, a także system BlueWatcher z grą biofeedback Luftballo

Losowe zdjęcia

Informacje

Poradnik Logopedyczny to interdyscyplinarny serwis, który powstał w 2002 roku z myślą o wszystkich zainteresowanych problematyką logopedyczną i dziedzinami pokrewnymi logopedii oraz pedagogiki specjalnej. Celem serwisu jest udostępnienie wiedzy w zakresie profilaktyki logopedycznej, pomoc we wczesnym rozpoznaniu wad i zaburzeń mowy oraz zaburzeń rozwojowych, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów terapeutycznych, edukacyjnych i wychowawczych dotyczących osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Marzena Mieszkowicz

Specjalistyczny Gabinet Logopedyczny
ul. Baczyńskiego 3 / 71
09-409 Płock

oligomarzka@o2.pl

+48 (24) 266 91 54