Gabinet w obiektywie

Pradnik Logopedyczny » Metody pracy » Alfreda Tomatisa » Gabinet w obiektywie

Podczas trwania sesji dźwiękowych w moim gabinecie można ze sobą rozmawiać, układać mozaiki i puzzle, bawić się klockami, grać w gry planszowe, logiczne i zręcznościowe, można rysować po tkaninie, malować drewniane i gipsowe figurki, modelować, wycinać i naklejać, można również spać. Dotyczy to głównie I etapu, bo już na kolejnym etapie czas na zabawę ogranicza praca z głosem. Ulubionymi zajęciami dzieci jest malowanie farbami żelowymi i witrażowymi, konstruowanie różnych obiektów z klocków tematycznych: Lego Duplo, Halo Kity, Lego City, Playmobill, Cobi oraz wyklejanie samoprzylepnych obrazków, szkatułek, torebek i skrzynek. Staram się tak organizować zajęcia dzieci, aby uczyły się zasad przebywania w grupie, aby nie zwracały uwagi na konieczność utrzymania na głowie słuchawek przez dwie godziny dziennie.

Mam nadzieję, że galeria wybranych zdjęć odda klimat panujący na zajęciach prowadzonych metodą Alfreda Tomatisa. Zapraszam.

Losowe zdjęcia

Informacje

Poradnik Logopedyczny to interdyscyplinarny serwis, który powstał w 2002 roku z myślą o wszystkich zainteresowanych problematyką logopedyczną i dziedzinami pokrewnymi logopedii oraz pedagogiki specjalnej. Celem serwisu jest udostępnienie wiedzy w zakresie profilaktyki logopedycznej, pomoc we wczesnym rozpoznaniu wad i zaburzeń mowy oraz zaburzeń rozwojowych, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów terapeutycznych, edukacyjnych i wychowawczych dotyczących osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Marzena Mieszkowicz

Specjalistyczny Gabinet Logopedyczny
ul. Baczyńskiego 3 / 71
09-409 Płock

oligomarzka@o2.pl

+48 (24) 266 91 54