POMOCE LOGOPEDYCZNE oferowane przez GLOTTISPOL Sp. z o.o. Bronisław Rocławski

Pomoce » Gry i zabawy » POMOCE LOGOPEDYCZNE oferowane przez GLOTTISPOL Sp. z o.o. Bronisław Rocławski

Klocki LOGOKlocki LOGO do zabawy i nauki wymowy, czytania, pisania, ortografii i matematyki


W kasecie znajduje się 150 klocków literowych. Pełny zestaw zawiera: 44 litery, cyfry, znaki interpunkcyjne i matematyczne. Zielony szlaczek u dołu każdego z czterech wariantów klocków- liter umożliwia właściwe umieszczanie oraz postrzeganie liter.

Klocki te są nieocenioną zabawką dla dzieci już od trzeciego roku życia.

Klocki LOGO

Klocki LOGO duże (16x6x6cm), drewniane, w wózku do demonstrowania i licznych zabaw

To wspaniała pomoc dla przedszkolaka - wózek pełen drewnianych klocków z literami, cyframi oraz znakami matematycznymi i interpunkcyjnymi. Każdy klocek jest na tyle duży, by postrzeganie umieszczonych na nim znaków było ułatwione. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci z zaburzeniami analizatora wzrokowego.

Alfabet ruchomy - logo

Na drewnianych tabliczkach, o wymiarach 6x16 cm, znajdują się wszystkie litery alfabetu w liczbie umożliwiającej układanie wielu wyrazów, a także znaki matematyczne, interpunkcyjne i cyfry. Cały ruchomy alfabet można umieścić na ścianie w przedszkolu, szkole lub w domu. Atrakcyjna dekoracja, a co ważniejsze, ma w sobie wiele walorów dydaktycznych.

Alfabet ruchomy - logo Alfabet ruchomy - logo

Inne pomoce

Słuch fonemowy i fonetyczny - to zbiór zabaw i rysunków do badania słuchu fonemowego i fonetycznego dla logopedów, glottodydaktyków, nauczycieli przedszkoli i nauczania początkowego.

Test ortofoniczny z obrazkami kolorowymi - autor: B. Rocławski - to zestaw obrazków, których nazwy zawierają komplet fonemów polskich. Pomocna dla diagnozy jest tabelka, do której badający wpisuje błędne realizacje fonemów - tworząc w ten sposób dokumentację wymowy dziecka.

Badanie tempa i techniki czytania - autor: Bronisław Rocławski

Praca zawiera m.in. bogaty zestaw tekstów do badania czytania oraz skalę ułatwiającą określenie poziomu tempa czytania danego tekstu. Specjalne znaki służą oznaczaniu techniki czytania.

Tu znajdziesz inne bardzo ciekawe pomoce logopedyczne i nie tylko: www.glottispol.gda.pl

Opracowanie: Marzena Mieszkowicz

Losowe zdjęcia

Informacje

Poradnik Logopedyczny to interdyscyplinarny serwis, który powstał w 2002 roku z myślą o wszystkich zainteresowanych problematyką logopedyczną i dziedzinami pokrewnymi logopedii oraz pedagogiki specjalnej. Celem serwisu jest udostępnienie wiedzy w zakresie profilaktyki logopedycznej, pomoc we wczesnym rozpoznaniu wad i zaburzeń mowy oraz zaburzeń rozwojowych, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów terapeutycznych, edukacyjnych i wychowawczych dotyczących osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Marzena Mieszkowicz

Specjalistyczny Gabinet Logopedyczny
ul. Baczyńskiego 3 / 71
09-409 Płock

oligomarzka@o2.pl

+48 (24) 266 91 54