Pomoce

Pomoce » Wstęp

W tym miejscu proponuję różnorodne pomoce przydatne w terapii logopedycznej, pedagogicznej i psychologicznej. Z niektórych propozycji mogą z powodzeniem skorzystać także rodzice.

W rozdziale Instrumentarium znajdują się opisy różnych pomocy oraz elektronicznych urządzeń służących do diagnozy i terapii mowy oraz relaksacji.

W rozdziale Narzędzia - diagnoza przedstawiam materiały o charakterze diagnostycznym: skale, testy, kwestionariusze badań, itp. Narzędzia diagnostyczno-terapeutyczne w wersji multimedialnej opisuję w dziale Wykorzystanie komputera - oprogramowanie.

W rozdziale Gry i zabawy zamieszczam opisy interesujących wydawnictw: poradniki, zestawy ćwiczeń, gier i zabaw językowych, a także propozycje materiałów edukacyjnych i terapeutycznych przydatnych w czasie zajęć logopedycznych, rewalidacyjnych, świetlicowych, domowych.

Wskazuję też adresy, gdzie można zakupić wybrane pomoce. Niekiedy odnośniki (linki) mogą nie działać poprawnie. Tak bywa nie z mojej winy. Daj mi znać gdy to zauważysz, a postaram się poprawić nieaktywny link.

Losowe zdjęcia

Informacje

Poradnik Logopedyczny to interdyscyplinarny serwis, który powstał w 2002 roku z myślą o wszystkich zainteresowanych problematyką logopedyczną i dziedzinami pokrewnymi logopedii oraz pedagogiki specjalnej. Celem serwisu jest udostępnienie wiedzy w zakresie profilaktyki logopedycznej, pomoc we wczesnym rozpoznaniu wad i zaburzeń mowy oraz zaburzeń rozwojowych, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów terapeutycznych, edukacyjnych i wychowawczych dotyczących osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Marzena Mieszkowicz

Specjalistyczny Gabinet Logopedyczny
ul. Baczyńskiego 3 / 71
09-409 Płock

oligomarzka@o2.pl

+48 (24) 266 91 54