Profilaktyka logopedyczna

Strona główna » Profilaktyka logopedyczna

Gdy mowa rozwija się zbyt wolno i budzi to nasz niepokój - warto dziecku pomóc.

W tej części serwisu znajdują się wskazówki, podpowiedzi praktyczne dotyczące przygotowania aparatu mowy do mówienia, sposobów rozwijania gotowości komunikacyjnej, a następnie rozumienia pojęć oraz mowy najbliższego otoczenia dziecka.

Prezentuję wiedzę teoretyczną dotyczącą rozwoju mowy i sposobów jej kształtowania oraz te problemy, które są związane z typowymi odstępstwami od norm rozwojowych.

W dziale tym zamieszczam najważniejsze wiadomości z zakresu anatomii i fizjologii narządów mających wpływ na naszą mowę. Wzbogacam to ilustracjami, które pozwolą dokładniej poznać budowę aparatu mowy.

Publikuję również opinie, rozważania, refleksje i teorie związane z komunikacją językową, pracą logopedy i nauczyciela. Jest to miejsce na praktyczne porady oraz nowinki i ciekawostki z dziedziny logopedii i działów jej pokrewnych.

Losowe zdjęcia

Informacje

Poradnik Logopedyczny to interdyscyplinarny serwis, który powstał w 2002 roku z myślą o wszystkich zainteresowanych problematyką logopedyczną i dziedzinami pokrewnymi logopedii oraz pedagogiki specjalnej. Celem serwisu jest udostępnienie wiedzy w zakresie profilaktyki logopedycznej, pomoc we wczesnym rozpoznaniu wad i zaburzeń mowy oraz zaburzeń rozwojowych, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów terapeutycznych, edukacyjnych i wychowawczych dotyczących osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Marzena Mieszkowicz

Specjalistyczny Gabinet Logopedyczny
ul. Baczyńskiego 3 / 71
09-409 Płock

oligomarzka@o2.pl

+48 (24) 266 91 54