Seria programów edukacyjnych SOCRATES

Oprogramowanie » Seria programów edukacyjnych SOCRATES

Trzyczęściowa seria Socrates, to programy edukacyjne dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat, opracowane przez pedagogów i nauczycieli. Krok po kroku uczą dziecko pisania, czytania, liczenia, orientacji przestrzennej, a nawet wykonywania prostych eksperymentów fizycznych. Wszystko to w formie ciekawych gier, zgadywanek, loteryjek obrazkowych i obrazkowo-dźwiękowych, labiryntów i innych zabaw. Programy edukacyjne z serii Socrates łączą w sobie zabawę i elementy edukacyjne. Intuicyjność zabaw i gier oraz ich prostota oraz bardzo ciekawie opracowany i różnorodny materiał edukacyjny sprawiają, że można je z powodzeniem stosować w pracy rewalidacyjnej z dziećmi autystycznymi, upośledzonymi umysłowo i z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Socrates 101 prostych ćwiczeń

Socrates 101 prostych ćwiczeńPierwsza część serii, „Socrates 101 prostych ćwiczeń” - przeznaczona jest dla najmłodszych użytkowników komputera. Użytkownik ma możliwość odkrywania i poznawania tego, co jest dla niego tajemnicze i fascynujące, a więc świat, który go otacza. W programie dzieci mają okazję nauczyć się rozpoznawania podstawowych kształtów, kolorów i dźwięków. Elementy te wkomponowane w różnego rodzaju zgadywanki, puzzle i labirynty, sprawiają, że nauka staje się dla dziecka doskonałą przygodą i zabawą. W tej części programu dziecko poznaje:

 • podstawy czytania, pisania
 • podstawy liczenia
 • nazywanie osób, przedmiotów, zwierząt
 • rozpoznawanie kształtów, kolorów i dźwięków.

Socrates 102 ciekawe zadania

Socrates 102 ciekawe zadaniaDruga część - „Sokrates 102 ciekawe zadania”, adresowana jest do dzieci, w wieku od 5 do 8 lat. Poprzez odpowiednio opracowane zabawy i ćwiczenia, dzieci doskonalą umiejętności czytania, pisania i liczenia. Wyrabiają w sobie zdolności rozumienia pojęć, umiejętności postrzegania i kojarzenia. Ponad 100 ciekawie skonstruowanych lekcji, a także wiele interesujących łamigłówek i zadań, mają na celu zachęcenie dzieci do głębszego odkrywania i zdobywania wiedzy. Druga część serii obejmuje:

 • doskonalenie pamięci i rozumienia
 • porównywanie i ćwiczenie spostrzegawczości
 • czytanie, pisanie i liczenie
 • naukę zasad odczytywania zegara
 • układanie puzzli i pokonywanie labiryntów

Socrates 103 fascynujące eksperymenty

Socrates 103 fascynujące eksperymentyTrzecia część „103 fascynujące eksperymenty” - to program przygotowany z myślą o dzieciach nieco starszych, tj. od 8 do 12 lat. W tym wieku, to, co ciekawi najbardziej, to możliwość sprawdzenia i zbadania podstawowych praw występujących w przyrodzie, a fizyka i chemia stają się dziedzinami wiedzy, która daje wiele swobody w poznawaniu świata. Możliwość przeprowadzania eksperymentów i różnego rodzaju badań, a także odkrywanie nowych ciekawych zjawisk rozwija i pozwala wzbogacać wiedzę, zdobywaną w szkole. Trzecia część serii obejmuje:

 • interesujące zagadnienia z dziedziny fizyki
 • sposób przeprowadzania ciekawych doświadczeń
 • zastosowanie fizyki w życiu
 • wiele efektownych zjawisk

Producent:
SEGA
EMPIRE INTERACTIVE

Kontakt:
logo
63-400 Ostrów Wlkp.
ul. Żółkiewskiego 3
tel. (062) 73-72-747

www.techland.com.pl
e-mail: info@techland.com.pl

Opracowanie: Marzena Mieszkowicz

Losowe zdjęcia

Informacje

Poradnik Logopedyczny to interdyscyplinarny serwis, który powstał w 2002 roku z myślą o wszystkich zainteresowanych problematyką logopedyczną i dziedzinami pokrewnymi logopedii oraz pedagogiki specjalnej. Celem serwisu jest udostępnienie wiedzy w zakresie profilaktyki logopedycznej, pomoc we wczesnym rozpoznaniu wad i zaburzeń mowy oraz zaburzeń rozwojowych, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów terapeutycznych, edukacyjnych i wychowawczych dotyczących osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Marzena Mieszkowicz

Specjalistyczny Gabinet Logopedyczny
ul. Baczyńskiego 3 / 71
09-409 Płock

oligomarzka@o2.pl

+48 (24) 266 91 54