Kajetek 2000 mówiący notes dla osób niewidomych

Peryferia - ułatwienia » Kajetek 2000 mówiący notes dla osób niewidomych

KajtekJest to jeden z najmniejszych mówiących notesów na świecie i jedyny całkowicie polski. Urządzenie charakteryzuje się bardzo wysoką zrozumiałością generowanej mowy oraz małymi wymiarami. Zastosowana w tym urządzeniu mowa syntetyczna została opracowana w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN.

Kajetek 2000 oprócz funkcji notesu, umożliwiających przygotowywanie i przeglądanie notatek ma również wbudowany zegarek, kalendarz, stoper i minutnik. Może również pełnić funkcję syntezatora mowy, a dzięki bardzo prostym programom transmisji danych, niezmiernie łatwo jest przesyłać tekst z komputera do Kajetka. Wykorzystywany jest często jako mówiąca książeczka, którą można czytać w czasie podróży autobusem, tramwajem lub pociągiem. W pamięci Kajetka można zapisać do 500 000 znaków, jest to około 250 stron tekstu. Część pamięci może zawierać własne notatki użytkownika, a drugą część aktualnie czytany dokument.

Zalety Kajetka doceniają ci wszyscy, którzy posiadając komputer, skaner, program rozpoznający nie chcą siedzieć godzinami przy komputerze, aby czytać książki. Wystarczy więc jedynie zeskanować poszczególne strony, (rozpoznać je), a następnie przesłać tekst do Kajetka. Można później wziąć go ze sobą, usiąść na ławce w parku i słuchać zarejestrowane notatki lub całą książkę. Kajetki stanowią też niezastąpione urządzenie dla tych wszystkich, którzy prowadząc np. gabinety masażu muszą szybko rejestrować swoich pacjentów. Przygotowywany terminarz znacznie ułatwi im planowanie kolejnych zabiegów.

Przy całkowicie nowej konstrukcji klawiatury, jest możliwe przygotowywanie na nim nawet bardzo dużych notatek. Producent podaje, że użytkownicy wersji testowej wpisywali nawet do 30 000 znaków dziennie. Dzięki prostemu sposobowi przesyłania notatek do i z komputera Kajetek nie wymaga - jak inne podobne urządzenia - korzystania z zewnętrznych stacji dyskietek.

To wspaniałe urządzenie można zamówić pod adresem:
E.C.E. Konrad Łukaszewicz
ul. Sienkiewicza 51; 05-825 Grodzisk Mazowiecki
tel./fax (0-prefiks-22) 755-57-57 lub 0-608 043 153;

Opracowanie: Marzena Mieszkowicz

Losowe zdjęcia

Informacje

Poradnik Logopedyczny to interdyscyplinarny serwis, który powstał w 2002 roku z myślą o wszystkich zainteresowanych problematyką logopedyczną i dziedzinami pokrewnymi logopedii oraz pedagogiki specjalnej. Celem serwisu jest udostępnienie wiedzy w zakresie profilaktyki logopedycznej, pomoc we wczesnym rozpoznaniu wad i zaburzeń mowy oraz zaburzeń rozwojowych, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów terapeutycznych, edukacyjnych i wychowawczych dotyczących osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Marzena Mieszkowicz

Specjalistyczny Gabinet Logopedyczny
ul. Baczyńskiego 3 / 71
09-409 Płock

oligomarzka@o2.pl

+48 (24) 266 91 54