HEADMOUSE - komputerowa myszka nagłowna

Peryferia - ułatwienia » HEADMOUSE - komputerowa myszka nagłowna

HeadMouseHeadMouse (myszka nagłowna) zastępuje standardową myszkę komputerową osobom, które nie mogą korzystać z rąk lub czynią to w bardzo ograniczonym zakresie. Umieszczana jest ona na wierzchu monitora komputerowego, skąd śledzi ruchy głowy użytkownika komputera. HeadMouse jest bezprzewodowym optycznym czujnikiem, który wykorzystuje promieniowanie podczerwone w celu śledzenia położenia małego celu, umieszczanego na czole lub okularach. Urządzenie charakteryzuje się dużym kątem widzenia i wysoką precyzją, aby sterować programami do rysowania czy też komputerowego projektowania. Wybór jest dokonywany przez ustawianie wskaźnika myszki na określony czas na żądanym elemencie. Specjalny program Dragger, działający w oparciu o efekt zatrzymania wskaźnika, daje wygodny dostęp do wszystkich typowych funkcji dwu-klawiszowej myszki. Alternatywnie wybór może być dokonywany za pomocą przełączników adaptacyjnych, takich jak Zassij/Dmuchnij lub układów rozpoznających mowę. Dostępny jest układ bezprzewodowy umożliwiający wykorzystywanie do sterowania komputerem przełączników sterowanych z wózka inwalidzkiego. Urządzenie HeadMouse podłączane jest do komputera za pośrednictwem standardowych portów i sterowników myszki. Wszystkie moduły urządzenia emulują: szeregową myszkę Microsoft RS-232, a specjalny kabel Smart Cables daje możliwość wykorzystania interfejsu IBM PS/2 lub USB. Możliwość podłączenia standardowej myszki poprzez urządzenie HeadMouse ułatwia współpracę pomiędzy uczniem a instruktorem. Gdy wykorzystywane jest oprogramowanie klawiatury programowej SofType, HeadMouse daje dostęp do wszystkich funkcji klawiatury i myszki, a w rezultacie do wszystkich standardowych programów użytkowych w tym również do Internetu.

Zoptymalizowane dla laptopów

HeadMouse i laptopSpecjalne wykonanie urządzenia HeadMouse umożliwia jego stosowanie dla komputerów typu laptop oraz innych przenośnych urządzeń ułatwiających komunikację z osobami niepełnosprawnymi.

Technologia wykorzystywana w podstawowym modelu HeadMouse jest użyta również w urządzeniu, które jest przeznaczone do montowania na płaskim, panelowym wyświetlaczu. HeadMouse dla komputerów przenośnych posiada również specjalne cechy zasilania, które umożliwiają wykorzystywanie urządzenia z innymi urządzeniami zasilanymi bateryjnie. Mały czujnik optyczny dołączany jest bezpośrednio do panelu wyświetlacza komputera lub innego urządzenia komunikacyjnego. Oddzielny zespół interfejsu zapewnia konwersję napięcia, obróbkę sygnału i może opcjonalnie dostarczać zasilania dodatkowego dla komputera typu laptop. HeadMouse w wykonaniu przenośnym posiada wszystkie funkcje urządzenia standardowego i może być zasilane z sieci 220V lub z baterii. Pojemnik z bateriami i kable sterujące dla elektrycznych wózków inwalidzkich są dostępne jako opcja. Czujniki optyczne są dostępne w dwóch wymiarach. Standardowy wymiar jest optymalny do montowania z tyłu panelu wyświetlacza, a wykonanie miniaturowe jest idealne do montowania od przodu.

Więcej informacji uzyskasz na stronie http://www.ece.com.pl/index.php/.

Opracowanie: Marzena Mieszkowicz

Losowe zdjęcia

Informacje

Poradnik Logopedyczny to interdyscyplinarny serwis, który powstał w 2002 roku z myślą o wszystkich zainteresowanych problematyką logopedyczną i dziedzinami pokrewnymi logopedii oraz pedagogiki specjalnej. Celem serwisu jest udostępnienie wiedzy w zakresie profilaktyki logopedycznej, pomoc we wczesnym rozpoznaniu wad i zaburzeń mowy oraz zaburzeń rozwojowych, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów terapeutycznych, edukacyjnych i wychowawczych dotyczących osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Marzena Mieszkowicz

Specjalistyczny Gabinet Logopedyczny
ul. Baczyńskiego 3 / 71
09-409 Płock

oligomarzka@o2.pl

+48 (24) 266 91 54