Poradnik Logopedyczny

Strona główna » Poradnik logopedyczny

Poradnik Logopedyczny to interdyscyplinarny serwis, który powstał w 2002 roku z myślą o wszystkich zainteresowanych problematyką logopedyczną i dziedzinami pokrewnymi logopedii oraz pedagogiki specjalnej.

Główne zainteresowania koncentruję wokół osób niepełnosprawnych: dzieci, młodzieży i dorosłych.

Celem serwisu jest udostępnienie wiedzy w zakresie profilaktyki logopedycznej, pomoc we wczesnym rozpoznaniu wad i zaburzeń mowy oraz zaburzeń rozwojowych, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów terapeutycznych, edukacyjnych i wychowawczych dotyczących osób niepełnosprawnych oraz poszukiwanie efektywnych sposobów terapii, edukacji, reedukacji, rewalidacji i rehabilitacji, a przede wszystkim komunikacji i rozwoju językowego.

Gromadzę tu informacje o metodach i formach stymulacji rozwoju mowy, kompleksowym jej usprawnianiu, korekcji wadliwej wymowy. Pragnę zapewnić platformę wymiany wiedzy i doświadczeń praktycznych dla osób zainteresowanych tematyką wspomagających i alternatywnych metod oraz strategii porozumiewania się osób niemówiących lub z ciężko zaburzoną komunikacją.

Zachęcam do współtworzenia serwisu. Jeśli chcesz podzielić się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniami napisz do mnie na adres: oligomarzka@go2.pl

ZAPRASZAM

Losowe zdjęcia

Informacje

Poradnik Logopedyczny to interdyscyplinarny serwis, który powstał w 2002 roku z myślą o wszystkich zainteresowanych problematyką logopedyczną i dziedzinami pokrewnymi logopedii oraz pedagogiki specjalnej. Celem serwisu jest udostępnienie wiedzy w zakresie profilaktyki logopedycznej, pomoc we wczesnym rozpoznaniu wad i zaburzeń mowy oraz zaburzeń rozwojowych, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów terapeutycznych, edukacyjnych i wychowawczych dotyczących osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Marzena Mieszkowicz

Specjalistyczny Gabinet Logopedyczny
ul. Baczyńskiego 3 / 71
09-409 Płock

oligomarzka@o2.pl

+48 (24) 266 91 54